czwartek, 17 lipca 2014

Typowi

Chcemy na raz. Wszystko już. Czekanie w restauracji przerasta nas, ponieważ marnuje czas. Jemy więc w fasfoodach. Czekanie na wartościowy związek marnuje jeszcze więcej czasu, zabawiamy się więc z kim popadnie. Beztrosko bawimy się, by raz za razem zaliczać kaca i mówić sobie "więcej nie będę (...)".

Żałosne. Oczywiście, że będziesz. Będziesz, ponieważ nie umiesz panować nad swoimi nogami. Szczycisz się mianem nowoczesnego, wyzwolonego człowieka, który raz za razem zalicza stany depresyjne powodowane tym, że nie potrafi stworzyć stałej relacji. Dlaczego nie potrafi? Bo nie chce. Wygodniej jest być tępym dzieciakiem. Wygodniej jest zmieniać zabawki. Wygodniej jest mieć od razu, niż za jakiś czas.

autorka zdjęcia: Liliana Karadjova 


Wygoda. Strefa komfortu. Wszystko podporządkowane świętemu spokojowi. W tej pogoni za spokojem typowy Piotr z typową Kasią zapominają o najważniejszym. Zapominają, że rzeczy większe da się stworzyć tylko, gdy wyjdzie się ze strefy komfortu. Ale w niej jest ciepło, miękko i przyjemnie! Kojarzy się z czymś, prawda? Dokładnie o to chodzi. Typowi wolą siedzieć w ciepłym, miękkim i przyjemnym gównie, niż ruszyć do przodu. Typowi boją się po sobie posprzątać. Wolą nasmrodzić, by następnie męczyć całe swe otoczenie o posprzątanie po nich.

Naprawdę chcesz być typowy? Super, masz do tego prawo, nie oczekuj jednak spełnienia. Uciekanie od rzeczywistości w końcu przerośnie cię, przygniecie i dobije. Skończysz na wysypisku śmieci, jako nikomu nie potrzebny, przestarzały model; co najlepsze nie będziesz mieć prawa się użalać. Wiesz dlaczego? Dlatego, że teraz masz prawo wyboru. Możesz wybrać, czy wolisz siedzenie w ciepłym gównie, czy ruszenie w odkrywczą przygodę. Wybierasz w każdej chwili. Wybierasz teraz, gdy czytasz ten tekst; skoro zaś go czytasz, daj mi odczuć, że nie został napisany na darmo i rusz na swoją przygodę. To one sprawią, że będziesz mieć o czym z dumą opowiadać wnukom, a śniąc nie będziesz przeżywać niespełnionych dziecięcych marzeń, tylko ponownie projektować swoje życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym sądzisz?