sobota, 9 listopada 2013

The 100 day song challenge: 19

Dzień 19: Piosenka, którą Twoim zdaniem, lubi wielu ludzi. 
Nine Inch Nails "Closer"
Najpopularniejszy utwór NIN, znany przez wszystkich korzystających z You Tube. Teledysk ten jest prezentowany na niektórych kierunkach filmowych jako przykład idealnego zgrania obrazu z dźwiękiem. Kontrowersyjny, jak i sama piosenka, jednak nie rażący, ponieważ przez tę powłoczkę przebija się obraz Trenta jako muzycznego geniusza. Tak mocne uderzenie było potrzebne, by o NIN usłyszał cały świat. "Closer" wielokrotnie klasyfikowano w pierwszej dwudziestce najlepszych piosenek lat dziewięćdziesiątych, co powinno stanowić dodatkową zachętę do poznania bliżej tego, grającego rock industrialny, zespołu. 

Na początek, po zapoznaniu się z zamieszczonym powyżej teledyskiem polecam posłuchać "Head like a hole", "Wish", "The perfect drug" oraz "Gave up" (w którym to utworze gościnnie występuje Marilyn Manson), następnie zaś warto zainteresować się kolejnym projektem Trenta- "How to destroy angels" (najpopularniejszym utworem jest "The space in beetween"). 
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu.

2 komentarze:

 1. Ja wolę ich chyba "Perfect Drug" <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Perfect drug" jest dla nich tak niestandardową piosenką, że początkowo nie mogłam uwierzyć, iż to NIN, co nie zmienia faktu (a wręcz raczej go potęguje), że jest to jeden z najlepszych utworów autorstwa Trenta.
   Co sądzisz o HTDA?

   Usuń

Co o tym sądzisz?