wtorek, 19 lutego 2013

Kochankowie nie z tej ziemi


"Kochankowie nie z tej ziemi" (Spirit Level) to napisana przez Pam Valentine sztuka komediowa, od 8 maja 2010 regularnie wystawiana na deskach Teatru Bagatela. Komedia ta opowiada o młodym małżeństwie Mary i Simona-pisarza kryminałów. Młodzi wynajmują elegancki, przytulny dom pod Londynem, jednak szybko przekonują się o obecności innych, niepożądanych lokatorów, którymi okazują się być Susie i Jack-nieżyjąca od dłuższego czasu para, na skutek nieporozumienia u świętego Piotra wciąż mieszkająca w swym dawnym lokum, jednak już nie w formie materialnej.

Początkowo Mary oraz Simon nie cieszą się z nowo zdobytego towarzystwa, jednak po jakimś czasie między czwórką zakochanych ludzi pojawia się przyjacielska więź objawiająca się pomaganiem młodym przez Susie i Jacka. Dzięki nim młode małżeństwo uczy się pokonywać problemy codzienności oraz akceptować siebie i rozwijać łączące ich uczucie.

Proste, acz przyjemne dla oka dekoracje nie odciągają uwagi od przewrotnych zwrotów akcji.
Doskonała gra aktorska Magdaleny Walach sprawia, że oglądanie spektaklu staje się czystą przyjemnością. Na uwagę zasługuje również Anioł Stróż grany przez Marka Boguckiego-jest to rola niewielka lecz dodająca sztuce naprawdę wiele zabawnych akcentów.

„Kochankowie” są sztuka pełną ciepłego humoru, prostego, ale nie obscenicznego, który trafi do serca każdego widza. W spektaklu tym nagromadzona jest tak wielka ilość pozytywnych emocji, że bez problemu wyciągnie on nawet z największego dołka psychicznego. Doskonałe, bijące spokojną atmosferą,  lekarstwo na znieczulicę tego świata, pomagające spojrzeć na wydarzenia naokoło nas z przymrużeniem oka.
Na sztukę tę wybierałam się sceptycznie nastawiona, jednak to co przeżyłam w ciągu dwóch godzin przerosło moje oczekiwania tak bardzo, że coraz bardziej korci mnie ponowne obejrzenie „Kochanków”.

OBSADA
Jack Cameron- Dariusz Starczewski
Susie Cameron- Magdalena Walach
Mark Webster-Przemysław Redkowski/ Sebastian Oberc
Simon Willis- Adam Szarek
Mary Willis- Karolina Chapko
Marta Bradshaw- Ewa Mitoń
Anioł Stróż- Marek Bogucki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym sądzisz?